INFOTECH pRZEMYSŁOWE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE I SYSTEMY POMIAROWE

ul. Fabryczna 23 A
65-463 Zielona Góra


telefon: 68 453 65 66 / 609 495 391
fax: 68 322 12 84

www: www.infotech.zgora.pl

Firma InfoTech istnieje od 2001 roku. W tym czasie wdrożyła szereg innowacyjnych projektów. Zajmujemy się tworzeniem aplikacji do precyzyjnych pomiarów, analiz i sterowania, znajdujących zastosowanie w przemyśle, laboratoriach i działach rozwoju wielu firm. Powstające u nas rozwiązania cechuje wysoka elastyczność zastosowania, łatwość dalszej rozbudowy oraz przyjazny użytkownikowi interfejs obsługi programów. Ustawicznie doskonalimy swoje umiejętności tak, aby nasze rozwiązania były zawsze funkcjonalnei wspierały rozwój firm naszych Klientów w zakresie najnowszych technologii i jakości produkcji.

Oferta:

1. Oprogramowanie
Zajmujemy się tworzeniem aplikacji do precyzyjnych pomiarów, analiz i sterowania, znajdujących zastosowanie w przemyśle, laboratoriach i działach rozwoju wielu firm. Powstające u nas rozwiązania cechuje wysoka elastyczność zastosowania, łatwość dalszej rozbudowy oraz przyjazny użytkownikowi interfejs obsługi programów.
Dzięki naszym rozwiązaniom możliwe jest zintegrowanie urządzeń pomiarowych w jeden system, dzięki czemu powstaje rozproszony system pomiarowy sterowany centralnie z jednego stanowiska.
Zbierane przez nasze programy dane są zapisywane w korporacyjnych bazach danych i do ich analizy dostarczamy narzędzia pozwalające raportować wyniki w postaci zdefiniowanych układów graficznych pod Klienta. Najważniejsze bazy, których używamy do gromadzenia danych to:
    - PostgreSQL,
    - MS SQL,
    - Oracle,
    - MySQL.
Tworzone przez nas oprogramowanie pozwala również na sterowanie procesami w oparciu o analizę otrzymanych danych pomiarowych. Sterowanie odbywa się poprzez sterowniki PAC firmy National Instruments.
Ustawicznie doskonalimy swoje umiejętności tak, aby nasze rozwiązania były zawsze funkcjonalne i wspierały rozwój firm naszych Klientów w zakresie najnowszych technologii i jakości produkcji.

2.Systemy wizyjne
Zaostrzająca się walka wśród firm produkcyjnych o klienta znajduje swe odzwierciedlenie w coraz to bardziej rygorystycznej weryfikacji jakościowej produktu już od pierwszego etapu jego wytwarzania. Umożliwia to szybką reakcję na zmieniające się parametry procesu i eliminuje konieczność dalszego przetwarzania wadliwych półproduktów. Idealnym rozwiązaniem są bezkontaktowe systemy pomiarowe oparte o analizę obrazu tzw. systemy inspekcji wizyjnej.
Systemy wizyjne stanowią ważną część działalności naszej firmy, a zarazem najbardziej perspektywiczną. Nasze rozwiązania w dziedzinie wizji umożliwiają inspekcję produktów bezpośrednio na linii bez konieczności angażowania pracowników. Dzięki temu proces pomiarowy jest w pełni zautomatyzowany i nie generuje kosztów stałych związanych z oddelegowaniem załogi do weryfikacji jakościowej wyrobów. Dzięki systemowi wizyjnemu mamy pewność, że dokonany pomiar jest w pełni obiektywny i nie zależy od poziomu zaangażowania, czy też wyszkolenia pracownika. Kolejnym ważnym aspektem procedury pomiarowej jest jej powtarzalność. Dzięki prawidłowo dobranemu oświetleniu oraz optyki pomiarowej mamy pewność, iż każdy kolejny pomiar jest przeprowadzany w takich samych warunkach, a co za tym idzie jego wynik może być brany pod uwagę jako kluczowy dla poprawy parametrów procesu.
Rozwiązania kontroli wizyjnej są polecane wszędzie tam, gdzie:
    - zachodzi konieczność weryfikacji bezpośrednio na linii,
    - wymagane jest sprawdzenie dużej części lub całości produkcji,
    - dotychczasowa weryfikacja jakościowa generuje stosunkowo wysokie koszty,
    - sprawdzenie jakości przez pracowników może dawać wyniki obarczone dużym błędem,
    - sposób pomiaru jest warunkiem krytycznym dla wyników,
    - proces produkcji jest zbyt szybki dla manualnych pomiarów,
    - straty spowodowane ewentualną reklamacją spowodują utratę klienta lub też jego zaufania.
Dzięki naszym rozwiązaniom w dziedzinie inspekcji wizyjnej możliwe są pomiary:
    - mgeometrii (wymiarowość, kąty),
    - struktury powierzchni (nierówności, wtrącenia powierzchniowe, pęknięcia, zarysowania).
Ponadto dzięki systemom wizyjnym jesteśmy w stanie identyfikować pojawiające się wzorce (np. logo firmy, kody, itp.),
    - położenia produktu,
    - obecności,
    - ilości,
    - koloru.
    - wspomagać pozycjonowanie robotów w czasie ich pracy
Aplikacje umożliwiają również szybkie przeliczenie ilości sztuk lub znalezienie sztuki z wadą lub defektem. Obrazem może być fizycznie obraz komponentu lub obraz mikroskopowy. Położenie elementu tak jak widać powyżej nie ma znaczenia.
Powyższe cechy proponowanych przez nas rozwiązań umożliwiają:
    - znaczącą poprawę jakości wytwarzania,
    - pewność co do jakości całej produkcji,
    - wyeliminowanie wadliwych półproduktów na wstępnych etapach przez co detal, który ma wadę na początkowych etapach, nie jest dalej obrabiany,
    - zwiększenie wydajności produkcji,
    - optymalizację procesów produkcyjnych,
     udostępnienie klientowi końcowemu wyników badań jakościowych przez co rośnie zaufanie klienta do dostawcy.
Systemy wizyjne, posiadają również zastosowanie jako samodzielne stanowiska mobilne umieszczane tuz przy linii lub w laboratorium. Projektując takie stanowisko kierujemy się przede wszystkim jego wytrzymałością oraz łatwością rekonfiguracji. Najczęściej takie stanowisko jest zintegrowane ze stołem pomiarowym, odpowiednio zabudowanym. Rola pracownika ogranicza się do włożenia badanego produktu i naciśnięcia przycisku pomiaru.
Podzespoły, których używamy do budowania stanowisk do kontroli wizyjnej są produktami znanych światowych producentów w dziedzinie optyki i przechwytywania obrazu.

3. Robotyka i automatyka
W dziedzinie robotyki bazujemy na rozwiązaniach firmy Mitsubishi, której przedstawicielem w Polsce jest firma MPL Technology. Roboty wykorzystujemy w aplikacjach pomiarowych jako doskonałe narzędzie do automatyzacji pomiarów i montażu. Wszędzie tam, gdzie specyfika pomiarów nie pozwala na „statyczne” rozmieszczenie przyrządów badawczych oraz liczy się dokładność pozycjonowania, stosujemy stanowiska zrobotyzowane. Ramię robota pozwala na ustanowienie stałych punktów pomiarowych w przestrzeni 3D, a połączenie z systemem wizyjnym umożliwia wprowadzanie dynamicznego pozycjonowania przez co stanowisko staje się niezwykle uniwersalne.
Stanowiska zrobotyzowane znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, a także przemyśle:
    - wytwórczym maszyn,
    - metalurgicznym,
    - elektronicznym,
    - drzewnym,
    - medycynie,
    - spożywczym
Ponadto roboty znajdują szerokie zastosowanie w działach Research&Development oraz laboratoriach, gdzie często wymagane jest przeprowadzenie złożonych i precyzyjnych operacji manualnych.
Roboty mogą wykonywać operacje:
    - montażu,
    - przenoszenia,
    - podajnika komponentów do innej obrabiarki
    - paletyzacji,
    - różnego typu operacje spawalnicze,
    - obróbki detali,
    - nakładanie powłok (farby, lakiery), klejów, uszczelniaczy,
    - czy wreszcie kontrola jakości,
    - dzięki robotom jesteśmy w stanie pobierać z linii próbki do badania, sortować wyroby pod względem parametrów wytworzenia.
Stanowiska zrobotyzowane znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie:
    - ważna jest jakość i powtarzalność produkcji,
    -liczy się szybkość wytwarzania,
    - operacje wykonywane przez ludzi stanowią wąskie gardło w produkcji,
    - panują szkodliwe warunki pracy lub specjalne wymogi dla produkowanego produktu
W przypadku techniki pomiarowej zastosowanie robota jest uzasadnione wtedy gdy:
    - przeprowadzane pomiary są wielopunktowe, a dostęp do punktów pomiarowych jest utrudniony,
    - wymagana jest wysoka precyzja pomiarów,
    - wymagana jest duża szybkość pomiaru
    - wymagana jest duża powtarzalność i obiektywność pomiarów.
Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem robota są jednorazowe nakłady poniesione na jego zakup oraz niewielkie koszty bieżącej konserwacji. Wbrew powszechnej opinii wdrożenie systemu realizującego te same zadania co system zrobotyzowany, ale w oparciu o napędy liniowe wcale nie musi być tańsze. Dodatkowo, stanowisko zrobotyzowane daje pewną uniwersalność, dzięki wieloosiowości ramion robota stanowisko staje się bardziej uniwersalne, a robota można wykorzystać przy innych projektach, zmieniając tylko jego oprogramowanie.
W większości przypadków nakłady inwestycyjne poniesione na wdrożenie stanowiska zrobotyzowanego zwracają się w okresie do 2 lat od jego uruchomienia.
Firma InfoTech gwarantuje profesjonalne szkolenia z zakresu obsługi i konserwacji wdrożonych rozwiązań. Oferujemy również przeglądy gwarancyjne jak i pogwarancyjne. Ponadto służymy Klientom doradztwem przy wyborze odpowiednich dla nich rozwiązań.
W przypadku awarii gwarantujemy natychmiastową reakcję w celu usunięcia usterki.

4.Kontrola jakości i stanowiska laboratoryjne
Proponowane przez nas rozwiązania pozwalają na kompleksowe zarządzanie jakością na każdym etapie produkcji, czy też prac badawczo-rozwojowych.
Posiadamy możliwości w zakresie dostarczenia rozwiązań umożliwiających kontrolę jakości dostaw i oznakowania półproduktów od momentu przyjęcia na magazyn. Dzięki tego typu podejściu już na samym początku, przyjmujący dostawę jest w stanie szybko zareagować na odchylenia parametrów surowców w stosunku do norm jakie zostały określone w umowie pomiędzy dostawcą, a kupującym.
Istnieje możliwość opomiarowania kolejnych etapów produkcji, tak aby istniała w pełni automatyczna, obiektywna oraz 100% kontrola jakości. Systemy wizyjne pozwalają na szybką i bezkontaktową inspekcję produkcji. Przy pomocy precyzyjnych robotów firmy Mitsubishi jesteśmy w stanie „zajrzeć” kamerą w każdy zakątek produktu lub też umieścić na jego ramieniu przyrząd do innego rodzaju pomiarów (czujnik zegarowy, próbnik napięcia, prądu, etc.), aby sprawdzić różnego rodzaju parametry ważne z punktu widzenia danego profilu produkcji. Istnieje możliwość dołączenia analizy statystycznej procesu (SPC) lub też innych wyliczeń na życzenie Zamawiającego.
Jeśli firma prowadzi badania laboratoryjne jesteśmy w stanie wykonać stanowisko pomiarowe „pod klucz” według naszych doświadczeń lub też wykonać stanowisko ściśle według wymagań Klienta.
Oferujemy doradztwo przy wyborze sprzętu oraz jego dostawę. Stanowiska budujemy również w oparciu o posiadany przez klienta sprzęt, integrując go w jedno, łatwo zarządzalne stanowisko pomiarowe.
Nasze rozwiązania, dzięki znakowaniu i identyfikacji produktu na poszczególnych etapach produkcji (traceability) pozwalają na wystawienie świadectwa jakości końcowego wyrobu na podstawie danych z całego procesu dotyczącego konkretnego wyrobu od momentu wejścia półproduktu na magazyn do opuszczenia ostatniego etapu produkcji.
Nasze rozwiązania umożliwiają kontrolę parametrów takich jak:
    - wymiarowość,
    - struktura powierzchni,
    - kąty,
    - kolory,
    - waga,
    - gęstość
    - napięcie, prąd i inne elektryczne,
    - ciśnienie,
    - temperatura,
    - wilgotność.
Za każdym razem sprzęt pomiarowy dobierany jest indywidualnie. Gwarantujemy sprzęt najlepszych światowych producentów. Korzystamy ze wsparcia i doświadczenia dostawców sprzętu w celu doboru tego najwłaściwszego.

5. Zarządzanie produkcją
W każdym zakładzie na pewnym etapie rozwoju potrzebne są rozwiązania pozwalające na sprawne zarządzanie produkcją lub prowadzonymi badaniami. W swojej praktyce uruchamialiśmy systemy służące do kontroli pracy oraz weryfikacji jakości wytworzonych przez pracowników produktów. Dzięki tego typu systemom zyskuje się znaczącą poprawę wydajności produkcji, a co bardziej istotne, dzięki integracji z systemem znakowania, każda wyprodukowana partia jest identyfikowalna (czas wytworzenia, przez kogo została wytworzona itd.).
Przy pomocy naszego oprogramowania, na podstawie danych zgromadzonych w bazach możliwa jest analiza pod różnym kątem, w zależności od potrzeb. Jesteśmy w stanie stworzyć oprogramowanie generujące raporty według schematów i szablonów obowiązujących w Państwa przedsiębiorstwie, tak aby jego wdrożenie przebiegło jak najszybciej i nie zakłóciło dotychczasowego obiegu dokumentów. Możliwe jest także stworzenie elektronicznej kartoteki dokumentów umieszczonej centralnie na serwerze, dzięki czemu można oszczędzić miejsce oraz ograniczyć koszty związane z drukowaniem i przechowywaniem dokumentów.
Nasze rozwiązania, dzięki znakowaniu i identyfikacji produktu na poszczególnych etapach produkcji (traceability) pozwalają na pełną kontrolę jakości końcowego wyrobu na podstawie danych zebranych z całego procesu produkcyjnego od momentu wejścia półproduktów na magazyn po ostatni etapu produkcji.
System traceability - zapewnia jednoznaczną identyfikację produktu i związanych z nim danych procesowych zebranych w trakcie produkcji.

automatyka automatyka dla przemysłu inspekcja wizyjna integracja sprzętu pomiarowego kontrola jakości produkcji kontrola wizyjna labview pomiary stanowiska laboratoryjne sterowanie systemy automatyki systemy jakości systemy pomiarowe systemy wizyjne tracebility zarządzanie produkcją zarządzanie systemami informatycznymi